Wat geweldig Jeroen en Joke dat jullie ons weer hebben gevolgd. Elke keer weer. Het was weer een bijzondere race. We kregen 15min extra vanwege 1 km omleiding. Marathon lukte in 4.30 dus 30min speling. Ik kon de eerste dag de hitte veel beter aan dan vorig jaar. De termoter gaf 36 graden aan. Serieus warm dus en ook 3x een post waar t water op was. Ik baalde maar hield me rustig en stiefelde gestaag door met hardlopen en wandelen afgewisseld. De post bij t kanaal van Korinthe schoot in beide voeten de kramp erin. Schrok me rot en stond op beide voeten heen en weer te springen. Ik zocht naar een tred die me toch voorwaarts liet gaan en vond m. Op naar de grote post bij 81km. Bak pasta wandelend naar binnen gewerkt en ik kreeg de smaak weer te maken. Het ging heus niet vlot, maar ik kon er van genieten. Bij het klaarmaken van de nacht (fluoriserend jasje, petzel petje in jasje zodat ik die de volgende dag weer heb) kan ik weer niet stilstaan door de kramp. Hup, snel maat weer door. Ik vind t heerlijk dat t donker wordt. Dan wordt t rustiger op de weg, minder afleiding, ook niet erg. De schoenwissel bij de Sangaspas zag ik wel tegenop vanwege die kramp, maar met hulp lukte t en ik ging ook daar gelijk weer door. Vroeg bij de afdaling traditiegetrouw de hand van een loper die mij herinnerde van een eerdere editie. Deze afdaling zou ik graag eens bij daglicht zien. Misschien heb ik er in t donker dan minder schrik van. De cutofftijd bij Nestani was 23 min toen ik daar weg ging. Ben echt nog niet eerder zo kort daar op de cutoff tijd geweest. Maar ik zei tegen mezelf: I give it a change”, bleef rustig, geen paniek, wel mezelf toegesproken om non stop naar de volgende drie posten te lopen. Hierbij had ik t bewijs dat als je je goed kunt focussen, je ver komt.
En ja hoor ik bleef a happy walk / runner tot aan de snelweg. Het werd warmer en met nog twee meiden hielden we de opgebouwde voorsprong van een half uur goed in de gaten..Dat klinkt als veel, maar je kunt t zo weer kwijt zijn. En daar was opeens Sjirk die me inhaalde maar waar ik goed bij kon aanhaken. Samen zijn we over de finish gekomen. Toen we nog 20km moesten ebde de spanning wel weg. Nu gaat t wel lukken. Het thuisfront bleek m nog wel te knijpen. Sorry hiervoor, maar wij hebben er echt een feestje van gemaakt in de laatste kms. Anne stond me bij post 73 weer op te wachten en bij de finish hadden we, doordat we zowat de laatsten waren, het rijk voor ons alleen. Ik heb nog stroopwafels lopen uitdelen aan vrijwilligers en genoten van de vele support. Ging niet eens naar de ehbo, de adrenaline hield me goed op de been, alleen een beetje misselijk.
De bus bracht ons naar een hotel buiten Athene. Prima hotel met heerlijk eten.
Het was weer zo bijzonder.
Zo kreeg ik een t shirt van het Zweedse team , een t shirt van Aykut uit Turkije en een buf en zelf hadden we dit jaar een gepersonaliseerd teamsport. We kregen er complimenten over en terecht. En al die bekenden maakt deze wedstrijd meer dan alleen maar de race zelf. Het voelde weer als een warm bad.
Bijgaande foto is de finish van Wilma bij de spartathlon 2019
Joke Hoed
Vanavond is er een rondje Volkstuinen gelopen:
Rafael 11.07 pr, dit was 12.01
Jesse 12.22, pr is 12.06
Niels 13.06
Gijs 15.17, pr is 14.03
Eric H 15.17, pr is 14.40
Jamie 15.52
Jeroen 15.52 pr is 11.58
Erik V 17.56 pr is 15.01
Mees 17.56
Ingrid 19.20 is 15.26
Anrina 19.20 pr, dit was 20.10
Kiki 23.10 pr, dit was 23.12
Nono 23.12
Dus drie keer een pr waaronder het groeps pr! En het vorige pr van Anrina stamde uit 2007. Opmerkelijk!
Verder is een circuitje gedaan met een wall ball, een slamball en er was een stationnetje met matje voor push ups en/of sit ups. In groepjes van drie en het overgooien van de slam ball ging perfect! Mijn complimenten! Want dat luistert best wel nauw en het ging vanzelf.
En dan ook de tussenstand voor de challenge:
Jet 203 km, ErikV 194, Jeroen 182, Liesbeth 182, Nono 176, Jolein 176, Jesse 164, Rafael 161,
Kiki 152, Eric H 153, Saul 151, Jasper 139, Niels 124, Anrina 109, Olga 85, Ingrid 78, Laura 62,
Rein 61, Esther 57, Anna 56, Hanneke 48, Berendien 39, Jamie 39, Toos 38, Annemieke 20, Marina 16, Steven 13, Klaas 7.
De meesten gaan eind november de Doemberg wel halen! Dat is 338 km, we zitten nog niet op de helft van de tijd en er zijn al 6 lopers over de helft. En de lopers die achtergebleven zijn halen we in december en januari weer op! Bijgaande foto is van vorige week.
Jeroen
En she did it again, voor de zevende keer!!!!!!!
Jeroen
Nog 5 km voor Wilma te gaan. Ze heeft er nu 241 km op zitten. Kan dit? Ja kennelijk wel 😀👉👌😎
Jeroen
Nog 7 km te gaan voor Wilma, echt heel gaaf dat ze Spartathlon voor de 7e keer gaat uitlopen. Echt buitencategorie👌👌
Joke
Het nederlandse team van de spartathlon! En inmiddels blijven Wilma en Tobias stijgen in de ranglijst.
Jeroen
As we speak tikt Wilma bijna de 185 km aan, ze is de Sangaspas gepasseerd. Een loodzwaar lang en steil stuk in het pikkedonker met alleen maar loszittende keien. Nu is ze het veld aan het opvegen, want de laatste 60 km zijn traditioneel haar sterkste. Omdat die nog meer op mentale kracht aankomen. Ze lijkt het gewoon toch weer te fiksen. Hele knappe race so far van nr 293👌👌🙏🙏😎😎
Joke
Wilma en Tobias komen bij ieder checkpoint hoger in de ranglijst. Ze halen andere lopers in en er zullen best wat uitvallers zijn.
Jeroen
Wilma heeft er zojuist 169 km opzitten. Ik heb de indruk dat ze een uitstekende race loopt. Nog 77 km te gaan, go for it Wilma🙌🤜👌😎
Joke Hoed
Op de site van de Sparthatlon hebben ze foto’s geplaatst en ik heb er een van Wilma gevonden!
Jeroen
Wilma is nu het 102 km gepasseerd. Alles lijkt op rolletjes te gaan so far!
Joke Hoed
Hier is de stand tot nu toe. Tobias is netjes langs checkpoint 28, Wilma zal daar vóór 18.25 uur moeten zijn. Zo langzaamaan kruipen ze omhoog in het klassement. Het volgende spannende moment is vanavond 22.00 uur: het 122,7 km punt. Het is dan donker en het Peloponnesos gebergte staat ze te wachten.
Joke Hoed
Om 15.30 (onze tijd) moest Wilma bij checkpoint 22 zijn, op de 81 km, en ze was er om 15.22 uur. Dit kan heel goed nieuws zijn: ze verdeelt haar krachten heel goed. Ga zo door, Wilma!
Jeroen
Voor duidelijkheid: Wilma is nr 293
Jeroen
Wilma is nu vlakbij cruciaal 81 km punt en dat gaat ze volgens mij op tijd halen. Ze is dus weer als vanouds goed bezig, om maar een understatement van stal te halen👌
Joke Hoed
De spartathlonlopers zijn vanmorgen om 6.45 uur gestart (plaatselijke tijd in Athene) en ze hebben de tijd tot zaterdag 19.00 uur in Sparta. Bijgaande foto is een foto van de sparthatlonsite met een impressie van het eerste stuk in 2019. Geen lolletje met het verkeer dat langs je raast en geen schaduw in de hitte.
Joke Hoed
Vanmorgen is de Spartathlon begonnen, 245 km vanaf Athene naar Sparta, en dat binnen 36 uur. Een van onze (ex)lopers doet mee: Wilma. We hebben haar diverse edities op de voet gevolgd met de live updates vanaf de spartathlon site. Dat kan nu ook weer en ik ga dat doen, ondanks dat ik er niet veel van begrijp. In Athene is het een uur later, en ze zijn nu ruim 6 uur bezig, dus zijn ze dan om 8 uur vanmorgen gestart? Misschien kan Jeroen dat nog belichten.
Het moeilijkste punt is het eerste “cut off point”, dat is rond de 80 km en dat is krap gepland voor de achterhoede. En Wilma is een slow starter en het is 1 keer gebeurd dat ze daar moest uitstappen omdat ze net niet op tijd was. Het was toen bloedheet en ze had niet genoeg water mee voor dat stuk. Bijgaande foto is haar finish van de Sparthathlon in 2019!
Joke Hoed
We zijn begonnen met een challenge op 1 september. Geef al je kilometers die je loopt aan mij door en haal extra kilometers te paard tijdens de mini-challenges tijdens de training en loop van de hobbitstee naar de Doemberg. Je hebt drie maanden de tijd om de 338 kilometer af te leggen. Haal je het niet? Geen zorgen, voordat je wordt gegrepen door orks en ringgeesten komen wij weer teruggelopen om je te redden. Maar waarschijnlijk kom je ver: iedere training telt als 7 km, sommige lopers hebben hun van- en naar huis kilometers en weekendkilometers. En dus de extra stukjes te paard.
Op donderdag 1 september was de challenge een estafette tussen twee teams, en de teams waren samengesteld met lootjes. Het lot en eigen inzet zorgden ervoor dat team 2 won en zij kregen 9 kilometers extra en team 1 kreeg 6 kilometers erbij.
Op dinsdag 6 september was de challenge “balroggen gooien”, in drietallen tegelijk een tennisbal overgooien en met minstens drie keer een geslaagde worp in 40 seconden. Het bleek een eitje voor iedereen! 9 km erbij. Donderdag 8 september werd er een circuittraining gedaan in het oude park, met een hoelahoep challenge. Nonstop 2 minuten hoepelen gaf 6 extra kilometers en anders 3 voor het proberen. En nog 4 kilometers extra als je 4 pilonnen vooruit wist te hoepelen. Drie bonuspunten als je drie keer het rondje natuurtuinen liep bij de Gosschalklaan. Inzet: groot! De stand op dit moment van schrijven: 1. Liesbeth (60); 2. Jolein (56); 3. Olga (53); 4. Kiki (52); 5. Rafael, Erik V, Jeroen (49); 6. Jesse, Saul (48); 7. Jet (45); 8. Jasper (43); 9. Laura (42); 10. Niels (41); 11. Nono, Eric H (29); 12. Berendien (23); 13. Annemieke (20); 14. Esther (18); 15. Hanneke, Anrina, Marina (16) 16. Steven (13); 17. Rein (10). Ga zo door!
Joke Hoed
De 800 meter in het Westerpark, twee rondjes om de vijver:
Jesse 2.47 min, pr is 2.39 min
Gijs 3.01 min
Klaas 3.46 min, pr is 3.43 min
Rafaël 4.02 min, pr is 2.33
Jasper 4.31 min, pr is 4.12 min
Annemieke 4.40 min, een pr! Dit was 4.48 min
Kiki 4.50 min, pr is 4.20 min
Jeroen 4.50 min, pr is 3.19 min
Jet 5.08 min, pr is 4.13 min
Ingrid 5.08 min
Toos 5.08 min
Joke Hoed
Een rondje volkstuinen! En je kunt het invullen zoals je wilt: een rustig duurloopje of een tempoloop. De tijden:
Jesse 13.07 min, pr is 12.06
Olga 14.00 min
Gijs 14.03 min
Eric H 14.40 min, nieuw pr! Pr was 15.19
Jolein 15.18 min, pr is 12.54
Hanneke ClassPass 15.23 min
Rein 15.33 min
Jeroen 16.58 min, pr is 11.58
Jet 17.50 min, pr is 16.39
Liesbeth 21.06 min, pr is 18.41
Ingrid 21.06 min, pr is 15.26
Deze training is er ook een inhaal-loop gedaan om de vijver in het oude park, een estafette met tweetallen om het kleine grasveld en een molentje. Na afloop is de afsluiting van de running bingo gevierd met Jesse als de loper met de meeste bingo’s. Kiki en Toos op nummer twee, Saul op drie en de rest van de top 11: Berendien, Rafael, Niels, Karin, Jolein, Klaas, Jeroen.
Bijgaande foto: Kiki heeft de bingo “pull ups” gedaan 🙂
Joke
Weer leuke training gedaan! Dit keer in een sneeuwbui in een heel stil park.
Joke Hoed
De bootcamp is een tijdje gestopt en komt in een andere vorm terug!
Joke Hoed
En dan de derde tijdmeting in korte tijd, de ronde vanaf ingang Westerpark om het natuurgebied, 2400 meter:
Jesse 9.51 min
Rafaël 8.45 min
Eric 12.27 min
Jolein 12.34 min
Twee lopers liepen een kortere ronde, twee lopers sloegen even over en 1 loper had even een alternatieve route inclusief Consious hotel accommodatie 😉
Joke Hoed
Dinsdag is er een rondje van 5 km gelopen met tijdmeting:
Jesse 22.24 min
Gijs 23.18 min
Niels 23.18 min
Jolein 26.39 min
Eric 28.40 min
Erik 30.57 min
Rein 31.07 min
Jeroen 31.07 min
Laura 33.37 min
Sytske 33.37 min
en drie lopers hadden een kortere ronde gedaan van 2400 meter:
Annelien 16.32 min
Berendien 18.26 min
Toos 18.26 min
Deze avond is er 7500 meter gelopen (of iets minder).
Joke Hoed
Bij de training is er een tijdmeting gedaan, een ronde op de Spaarndammerdijk die 1 km lang is.
Twee keer zelfs, meer in het begin van de training en tegen het einde van de training. De tijden:
Olga 3.48 en 3.50 min
Gijs 3.56 en 4.01 min
Saul 4.11 min
Erik V 4.36 min
Erik H 4.40 min
Kiki 5.27 min
Jeroen 5.31 en 5.48 min
Jasper 5.48 en 5.38 min
Margot 5.56 en 6.30 min
Jet 6.26 en 5.39 min
Liesbeth 6.43 en 6.07 min
Ingrid 6.56 min
Een paar lopers liepen het kleinere rondje, daar is geen tijd van.
Je kunt aan de tijden zien dat de lopers hun krachten heel goed weten te verdelen tijdens de duur van de training. Olga en Gijs liepen vrijwel de hele training voluit en hebben nauwelijks verval bij de tweede ronde. En een paar lopers liepen zelfs een negatieve split: Liesbeth, Jasper en Jet.
Bijgaande foto is uit 2003, de zevenheuvelenloop. Een “fysieke” foto die opeens opdook in een kast!
Joke Hoed
Er is een nieuwe challenge: https://loopje.nl/de-running-bingo/
25 kleine uitdagingen, en ik verwacht dat er lopers zijn die deze opdrachten voor het ontbijt al weten te tackelen. Er is een prikbord op de pagina en daar kun je je bingo-veroveringen delen.
W.Dierx
Joke schreef dat ik na een zesuursloop naar de bootcamp was gekomen voor actief herstel zodat ik niet zo stijf zou zijn die avond en de volgende dag. Dat heeft mij zeker geholpen. Het was alleen een mentale drempel die ik over moest om van de bank af te komen, maar eenmaal bij de bootcamp ging mijn bloed weer stromen en dat heeft spierpijn voorkomen.
Joke Hoed
Dinsdag training: in tweetallen. Meteen een grote ronde richting ingang park aan de kant van het Haarlemmerplein en langs de vaart weer terug. Ik was mijn telefoon vergeten en dan zul je net zien dat er een loper belt en vraagt waar we zijn. Gelukkig vond hij ons. Een andere loper werd gevonden, ik ging precies haar kant op toen ze aan kwam fietsen. Uiteindelijk waren we met 12 lopers: 6 mannen en 6 vrouwen. Wat opviel in het park: het arme circus Zanzara was begonnen met alles op te breken en in te pakken, er waren veel tweetallen aan het hardlopen, een boze loper probeerde mij en Jasper omver te lopen (maar dan moet je wel van goeden huize komen) en er was een motorcrosser die zich zonder licht en zonder helm aan het uitleven was in het park. Dit keer geen motorpolitie in de achtervolging. Dat hebben we ook een keer meegemaakt en dat was sensationeel om te zien maar ook heel gevaarlijk. De maan begon laag aan de hemel als een grote oranje bol en een uur later stond hij hoog en fel te schijnen, net niet vol meer. Tijdens de training werd er dus in tweetallen gelopen afgewisseld met een grotere bijeenkomst. Goed te doen, daardoor waren we ook mobiel en konden we een groot deel van het park beslaan. Er is ongeveer 6 kilometer gelopen en Jolein, Gijs en Jesse hebben een extra 1600 meter rondom de begraafplaats gelopen. En na afloop weer fris en uitgewaaid naar huis. Het was weer perfect teamwork! En gisteravond kwamen er twee kerstmanloopsters langs met een kerstpakket, heel lief! En ik had ook al een kerstster gekregen van een andere loopster. Superbedankt!
Joke Hoed
Afgelopen zondag was de laatste bootcamp van het jaar en de eerste bootcamp in de verzwaarde lockdown met als uitganspunt dat er alleen in tweetallen getraind kan worden zonder suggestie van een grotere groep. Een uitdaging die niet helemaal waargemaakt kan worden maar we hebben een goede poging gedaan. Ik had materiaal meegebracht en stond met mijn “winkeltje” tegen de gevel van het bedrijfspand tegenover de open gym. Er kwamen 10 campers dus dat is makkelijk rekenen: 5 tweetallen. Ik gaf per tweetal wat materiaal mee met de opdracht erbij. Als je een TRX en een elastiek meekreeg dan gingen de sporters die zelf bevestigen en na afloop weer loshalen om mee terug te nemen. We worden samen steeds professioneler! Battlerope, triceps push ups op de TRX: geen probleem. Of nauwelijks een probleem, al doende leert men van elkaar. Geen stopwatch: dan hardop tellen voor elkaar.
Een paar “soundbites” tijdens de training:
-Jasper en Wilma vonden het wel leuk met de “bootybands”, ze namen er minstens de halve training de tijd voor. Want ze waren lekker in gesprek en dat ging goed samen. Kwam ook goed uit want Wilma had zojuist een 6 uursloop gelopen in het Vondelpark. Vrijwel helemaal alleen want het georganiseerde evenement ging niet door. Dan maar zelf, zo kennen wij Wilma. Waarom ze dan toch naar de bootcamp kwam: voor actief herstel zodat ze niet zo stijf zou zijn die avond en de volgende dag. Hopelijk heeft het geholpen!
-Een bootcampster checkte tussen de oefeningen door uitgebreid de berichten op haar telefoon en dat verbaasde me even want dat is niets voor haar. De reden: door de verzwaarde lockdown stond alles weer op losse schroeven in het onderwijs en er werd last minute uitgewisseld over hoe de week eruit ging zien op haar werk. Ingrijpend voor onderwijzers en leerlingen.
-Er was een bootcamper die niet kan touwtje springen maar die toch touwtje springend de hele weg, 500 meter lang, springend en joggend af wist te leggen. Respect en het zag er ook nog leuk uit 😊
-Een bootcampster die last had van kiespijn, toch gaat trainen voor de afleiding en die ook vond. Ook hier past groot respect voor deze beslissing!
– Ook even aandacht voor de bootcampers die niet kwamen. Studeren, bij elkaar eten, voetbal kijken, wandeltocht, naar familie. Of gewoon even niets. Never a dull moment.
– de training eindigde en één bootcamper werd door een andere bootcamper uitgenodigd om te komen eten. Superlief en gezellig.
Over twee weken op zondag 2 januari is weer de eerste bootcamp van het nieuwe jaar.
En toen ik terugfietste zag ik Liesbeth joggen over de Haarlemmerweg.
Bijgaande foto: zo kwamen Jasper en Wilma de bootybands terug brengen 🙂
Joke
Lieve lopers, per zondagochtend een harde lockdown. De bootcamp gaat morgenmiddag “gewoon” door, in tweetallen.
De hardlooptrainingen gaan ook door, ook in tweetallen.
We kunnen dit, we hebben eerder met dit bijltje gehakt 🪓
Ik probeer het zo leuk mogelijk te maken voor iedereen. Waar mogelijk wisselingen in de tweetallen, dat is afwisselend en gezellig. Ik probeer er hier en daar een leuke twist aan te geven.
Geen verslagen lopers op de automatische piloot. Niet bij ons!
Joke Hoed
We trainen weer in 4-tallen wegens de aangescherpte regels. En dat ging prima dinsdag! Op onze rommelige prima natuurlijk 😉
Sinterklaas is dit jaar weer gesignaleerd in het Westerpark! Hij heeft eerder met ons meegetraind en het zou heel goed kunnen dat hij vanavond weer aansluit. Weer of geen weer, want zo is Sinterklaas. En zo zijn wij ook!
Bijgaande foto: vorig jaar trainde Sinterklaas ook met ons mee
Joke
De update van de nieuwe corona regels en wat het voor ons betekent: er mag buiten in groepjes van 4 worden gesport. Bij de bootcamp morgenmiddag is dat geen probleem, ik maak toch al meerdere stations. En wat de hardloopgroep betreft is het ook geen probleem: ook dan maak ik weer groepjes van vier.
Het mooie van buiten sporten is, dat het ook na 17 uur mag. Maar dus in groepjes van vier en dat regel ik. Dus wij trainen door!
Joke Hoed
Vandaag begint de bootcamp weer! Om 16.00 uur op de Condensatorweg. Tot straks 🙂
Joke Hoed
Hier is het verslag van ons Schiermonnikoog avontuur:
Met de foto’s van de organisatie. Onze eigen foto’s komen daar nog bij.
En excuses voor het ontbreken van een kantlijn, de knop daarvoor moet nog even gevonden worden.
Boottickets kunnen bij het inschrijven worden besteld. Deze worden op de dinsdag voor het evenement via de e-mail opgestuurd. Print deze en neem hem mee naar de veerboot. Het betreft een retourticket. Het ticket is vrij te gebruiken t/m 15 november. Je kunt zelf bepalen op welke dag je met de veerboot naar het eiland gaat. Ook bij de terugreis ben je vrij om een tijdstip en dag te kiezen om het eiland weer te verlaten. Reserveren is niet nodig, de bootreis van het eiland af is altijd gratis. Check de boottijden hier: http://www.wpd.nl
Jasper
Joke Hoed
Het weekend Schiermonnikoog komt eraan! We vertrekken vrijdag 12 november om 12.00 uur, bij de Hogendorphal (adres Hogendorpstraat 921). We hebben twee busjes en twee chauffeurs: Eric en Jasper. De boot gaat om 15.30 uur.
De terugreis is zondag 14 november, we nemen dan de boot van 13.30 uur terug naar het vaste land.
En zaterdag lopen we dit keer allemaal de 15 km. en wie weet doe je ook mee met de zeeduik. Als zwemmer of als toeschouwer 🙂
Verdere informatie over de huisjes en wat we mee moeten nemen volgt!
Bijgaande foto is van ons schiermonnikoog avontuur twee jaar geleden.
Joke Hoed
Bij de trainingen vorige week is er ongeveer 5 km gelopen, en er zijn oefeningen gedaan.
Dinsdag was het met glutebands (die elastische banden die je om je bovenbenen doet): monsterwalk, zigzagwalk, squats. Extra kracht voor in de heupen, en met name zijkant heupen. Eén van de dingen die hardlopers nodig hebben! En donderdag werd er in groepjes met de battlerope gewerkt, 4x 20 seconden. Dat klinkt makkelijker dan het in het echt is!
Vanavond wordt er 6 kilometer gelopen (of minder, je kunt een ronde overslaan) en neem ik de speedladders mee.
Tot vanavond!
Anoniem
Om te trainen voor Devils trail wil ik dit weekend een duurloopje van 12 of 13 km doen. Voorkeur zondag 16.00. Wie heeft zin om mee te lopen?
Wat geweldig Jeroen en Joke dat jullie ons weer hebben gevolgd. Elke keer weer. Het was weer een bijzondere race. We kregen 15min extra vanwege 1 km omleiding. Marathon lukte in 4.30 dus 30min speling. Ik kon de eerste dag de hitte veel beter aan dan vorig jaar. De termoter gaf 36 graden aan. Serieus warm dus en ook 3x een post waar t water op was. Ik baalde maar hield me rustig en stiefelde gestaag door met hardlopen en wandelen afgewisseld. De post bij t kanaal van Korinthe schoot in beide voeten de kramp erin. Schrok me rot en stond op beide voeten heen en weer te springen. Ik zocht naar een tred die me toch voorwaarts liet gaan en vond m. Op naar de grote post bij 81km. Bak pasta wandelend naar binnen gewerkt en ik kreeg de smaak weer te maken. Het ging heus niet vlot, maar ik kon er van genieten. Bij het klaarmaken van de nacht (fluoriserend jasje, petzel petje in jasje zodat ik die de volgende dag weer heb) kan ik weer niet stilstaan door de kramp. Hup, snel maat weer door. Ik vind t heerlijk dat t donker wordt. Dan wordt t rustiger op de weg, minder afleiding, ook niet erg. De schoenwissel bij de Sangaspas zag ik wel tegenop vanwege die kramp, maar met hulp lukte t en ik ging ook daar gelijk weer door. Vroeg bij de afdaling traditiegetrouw de hand van een loper die mij herinnerde van een eerdere editie. Deze afdaling zou ik graag eens bij daglicht zien. Misschien heb ik er in t donker dan minder schrik van. De cutofftijd bij Nestani was 23 min toen ik daar weg ging. Ben echt nog niet eerder zo kort daar op de cutoff tijd geweest. Maar ik zei tegen mezelf: I give it a change”, bleef rustig, geen paniek, wel mezelf toegesproken om non stop naar de volgende drie posten te lopen. Hierbij had ik t bewijs dat als je je goed kunt focussen, je ver komt.
En ja hoor ik bleef a happy walk / runner tot aan de snelweg. Het werd warmer en met nog twee meiden hielden we de opgebouwde voorsprong van een half uur goed in de gaten..Dat klinkt als veel, maar je kunt t zo weer kwijt zijn. En daar was opeens Sjirk die me inhaalde maar waar ik goed bij kon aanhaken. Samen zijn we over de finish gekomen. Toen we nog 20km moesten ebde de spanning wel weg. Nu gaat t wel lukken. Het thuisfront bleek m nog wel te knijpen. Sorry hiervoor, maar wij hebben er echt een feestje van gemaakt in de laatste kms. Anne stond me bij post 73 weer op te wachten en bij de finish hadden we, doordat we zowat de laatsten waren, het rijk voor ons alleen. Ik heb nog stroopwafels lopen uitdelen aan vrijwilligers en genoten van de vele support. Ging niet eens naar de ehbo, de adrenaline hield me goed op de been, alleen een beetje misselijk.
De bus bracht ons naar een hotel buiten Athene. Prima hotel met heerlijk eten.
Het was weer zo bijzonder.
Zo kreeg ik een t shirt van het Zweedse team , een t shirt van Aykut uit Turkije en een buf en zelf hadden we dit jaar een gepersonaliseerd teamsport. We kregen er complimenten over en terecht. En al die bekenden maakt deze wedstrijd meer dan alleen maar de race zelf. Het voelde weer als een warm bad.
Bijgaande foto is de finish van Wilma bij de spartathlon 2019
Vanavond is er een rondje Volkstuinen gelopen:
Rafael 11.07 pr, dit was 12.01
Jesse 12.22, pr is 12.06
Niels 13.06
Gijs 15.17, pr is 14.03
Eric H 15.17, pr is 14.40
Jamie 15.52
Jeroen 15.52 pr is 11.58
Erik V 17.56 pr is 15.01
Mees 17.56
Ingrid 19.20 is 15.26
Anrina 19.20 pr, dit was 20.10
Kiki 23.10 pr, dit was 23.12
Nono 23.12
Dus drie keer een pr waaronder het groeps pr! En het vorige pr van Anrina stamde uit 2007. Opmerkelijk!
Verder is een circuitje gedaan met een wall ball, een slamball en er was een stationnetje met matje voor push ups en/of sit ups. In groepjes van drie en het overgooien van de slam ball ging perfect! Mijn complimenten! Want dat luistert best wel nauw en het ging vanzelf.
En dan ook de tussenstand voor de challenge:
Jet 203 km, ErikV 194, Jeroen 182, Liesbeth 182, Nono 176, Jolein 176, Jesse 164, Rafael 161,
Kiki 152, Eric H 153, Saul 151, Jasper 139, Niels 124, Anrina 109, Olga 85, Ingrid 78, Laura 62,
Rein 61, Esther 57, Anna 56, Hanneke 48, Berendien 39, Jamie 39, Toos 38, Annemieke 20, Marina 16, Steven 13, Klaas 7.
De meesten gaan eind november de Doemberg wel halen! Dat is 338 km, we zitten nog niet op de helft van de tijd en er zijn al 6 lopers over de helft. En de lopers die achtergebleven zijn halen we in december en januari weer op! Bijgaande foto is van vorige week.
En she did it again, voor de zevende keer!!!!!!!
Nog 5 km voor Wilma te gaan. Ze heeft er nu 241 km op zitten. Kan dit? Ja kennelijk wel 😀👉👌😎
Nog 7 km te gaan voor Wilma, echt heel gaaf dat ze Spartathlon voor de 7e keer gaat uitlopen. Echt buitencategorie👌👌
Het nederlandse team van de spartathlon! En inmiddels blijven Wilma en Tobias stijgen in de ranglijst.
As we speak tikt Wilma bijna de 185 km aan, ze is de Sangaspas gepasseerd. Een loodzwaar lang en steil stuk in het pikkedonker met alleen maar loszittende keien. Nu is ze het veld aan het opvegen, want de laatste 60 km zijn traditioneel haar sterkste. Omdat die nog meer op mentale kracht aankomen. Ze lijkt het gewoon toch weer te fiksen. Hele knappe race so far van nr 293👌👌🙏🙏😎😎
Wilma en Tobias komen bij ieder checkpoint hoger in de ranglijst. Ze halen andere lopers in en er zullen best wat uitvallers zijn.
Wilma heeft er zojuist 169 km opzitten. Ik heb de indruk dat ze een uitstekende race loopt. Nog 77 km te gaan, go for it Wilma🙌🤜👌😎
Op de site van de Sparthatlon hebben ze foto’s geplaatst en ik heb er een van Wilma gevonden!
Wilma is nu het 102 km gepasseerd. Alles lijkt op rolletjes te gaan so far!
Hier is de stand tot nu toe. Tobias is netjes langs checkpoint 28, Wilma zal daar vóór 18.25 uur moeten zijn. Zo langzaamaan kruipen ze omhoog in het klassement. Het volgende spannende moment is vanavond 22.00 uur: het 122,7 km punt. Het is dan donker en het Peloponnesos gebergte staat ze te wachten.
Om 15.30 (onze tijd) moest Wilma bij checkpoint 22 zijn, op de 81 km, en ze was er om 15.22 uur. Dit kan heel goed nieuws zijn: ze verdeelt haar krachten heel goed. Ga zo door, Wilma!
Voor duidelijkheid: Wilma is nr 293
Wilma is nu vlakbij cruciaal 81 km punt en dat gaat ze volgens mij op tijd halen. Ze is dus weer als vanouds goed bezig, om maar een understatement van stal te halen👌
De spartathlonlopers zijn vanmorgen om 6.45 uur gestart (plaatselijke tijd in Athene) en ze hebben de tijd tot zaterdag 19.00 uur in Sparta. Bijgaande foto is een foto van de sparthatlonsite met een impressie van het eerste stuk in 2019. Geen lolletje met het verkeer dat langs je raast en geen schaduw in de hitte.
Vanmorgen is de Spartathlon begonnen, 245 km vanaf Athene naar Sparta, en dat binnen 36 uur. Een van onze (ex)lopers doet mee: Wilma. We hebben haar diverse edities op de voet gevolgd met de live updates vanaf de spartathlon site. Dat kan nu ook weer en ik ga dat doen, ondanks dat ik er niet veel van begrijp. In Athene is het een uur later, en ze zijn nu ruim 6 uur bezig, dus zijn ze dan om 8 uur vanmorgen gestart? Misschien kan Jeroen dat nog belichten.
Het moeilijkste punt is het eerste “cut off point”, dat is rond de 80 km en dat is krap gepland voor de achterhoede. En Wilma is een slow starter en het is 1 keer gebeurd dat ze daar moest uitstappen omdat ze net niet op tijd was. Het was toen bloedheet en ze had niet genoeg water mee voor dat stuk. Bijgaande foto is haar finish van de Sparthathlon in 2019!
We zijn begonnen met een challenge op 1 september. Geef al je kilometers die je loopt aan mij door en haal extra kilometers te paard tijdens de mini-challenges tijdens de training en loop van de hobbitstee naar de Doemberg. Je hebt drie maanden de tijd om de 338 kilometer af te leggen. Haal je het niet? Geen zorgen, voordat je wordt gegrepen door orks en ringgeesten komen wij weer teruggelopen om je te redden. Maar waarschijnlijk kom je ver: iedere training telt als 7 km, sommige lopers hebben hun van- en naar huis kilometers en weekendkilometers. En dus de extra stukjes te paard.
Op donderdag 1 september was de challenge een estafette tussen twee teams, en de teams waren samengesteld met lootjes. Het lot en eigen inzet zorgden ervoor dat team 2 won en zij kregen 9 kilometers extra en team 1 kreeg 6 kilometers erbij.
Op dinsdag 6 september was de challenge “balroggen gooien”, in drietallen tegelijk een tennisbal overgooien en met minstens drie keer een geslaagde worp in 40 seconden. Het bleek een eitje voor iedereen! 9 km erbij. Donderdag 8 september werd er een circuittraining gedaan in het oude park, met een hoelahoep challenge. Nonstop 2 minuten hoepelen gaf 6 extra kilometers en anders 3 voor het proberen. En nog 4 kilometers extra als je 4 pilonnen vooruit wist te hoepelen. Drie bonuspunten als je drie keer het rondje natuurtuinen liep bij de Gosschalklaan. Inzet: groot! De stand op dit moment van schrijven: 1. Liesbeth (60); 2. Jolein (56); 3. Olga (53); 4. Kiki (52); 5. Rafael, Erik V, Jeroen (49); 6. Jesse, Saul (48); 7. Jet (45); 8. Jasper (43); 9. Laura (42); 10. Niels (41); 11. Nono, Eric H (29); 12. Berendien (23); 13. Annemieke (20); 14. Esther (18); 15. Hanneke, Anrina, Marina (16) 16. Steven (13); 17. Rein (10). Ga zo door!
De 800 meter in het Westerpark, twee rondjes om de vijver:
Jesse 2.47 min, pr is 2.39 min
Gijs 3.01 min
Klaas 3.46 min, pr is 3.43 min
Rafaël 4.02 min, pr is 2.33
Jasper 4.31 min, pr is 4.12 min
Annemieke 4.40 min, een pr! Dit was 4.48 min
Kiki 4.50 min, pr is 4.20 min
Jeroen 4.50 min, pr is 3.19 min
Jet 5.08 min, pr is 4.13 min
Ingrid 5.08 min
Toos 5.08 min
Een rondje volkstuinen! En je kunt het invullen zoals je wilt: een rustig duurloopje of een tempoloop. De tijden:
Jesse 13.07 min, pr is 12.06
Olga 14.00 min
Gijs 14.03 min
Eric H 14.40 min, nieuw pr! Pr was 15.19
Jolein 15.18 min, pr is 12.54
Hanneke ClassPass 15.23 min
Rein 15.33 min
Jeroen 16.58 min, pr is 11.58
Jet 17.50 min, pr is 16.39
Liesbeth 21.06 min, pr is 18.41
Ingrid 21.06 min, pr is 15.26
Deze training is er ook een inhaal-loop gedaan om de vijver in het oude park, een estafette met tweetallen om het kleine grasveld en een molentje. Na afloop is de afsluiting van de running bingo gevierd met Jesse als de loper met de meeste bingo’s. Kiki en Toos op nummer twee, Saul op drie en de rest van de top 11: Berendien, Rafael, Niels, Karin, Jolein, Klaas, Jeroen.
Bijgaande foto: Kiki heeft de bingo “pull ups” gedaan 🙂
Weer leuke training gedaan! Dit keer in een sneeuwbui in een heel stil park.
De bootcamp is een tijdje gestopt en komt in een andere vorm terug!
En dan de derde tijdmeting in korte tijd, de ronde vanaf ingang Westerpark om het natuurgebied, 2400 meter:
Jesse 9.51 min
Rafaël 8.45 min
Eric 12.27 min
Jolein 12.34 min
Twee lopers liepen een kortere ronde, twee lopers sloegen even over en 1 loper had even een alternatieve route inclusief Consious hotel accommodatie 😉
Dinsdag is er een rondje van 5 km gelopen met tijdmeting:
Jesse 22.24 min
Gijs 23.18 min
Niels 23.18 min
Jolein 26.39 min
Eric 28.40 min
Erik 30.57 min
Rein 31.07 min
Jeroen 31.07 min
Laura 33.37 min
Sytske 33.37 min
en drie lopers hadden een kortere ronde gedaan van 2400 meter:
Annelien 16.32 min
Berendien 18.26 min
Toos 18.26 min
Deze avond is er 7500 meter gelopen (of iets minder).
Bij de training is er een tijdmeting gedaan, een ronde op de Spaarndammerdijk die 1 km lang is.
Twee keer zelfs, meer in het begin van de training en tegen het einde van de training. De tijden:
Olga 3.48 en 3.50 min
Gijs 3.56 en 4.01 min
Saul 4.11 min
Erik V 4.36 min
Erik H 4.40 min
Kiki 5.27 min
Jeroen 5.31 en 5.48 min
Jasper 5.48 en 5.38 min
Margot 5.56 en 6.30 min
Jet 6.26 en 5.39 min
Liesbeth 6.43 en 6.07 min
Ingrid 6.56 min
Een paar lopers liepen het kleinere rondje, daar is geen tijd van.
Je kunt aan de tijden zien dat de lopers hun krachten heel goed weten te verdelen tijdens de duur van de training. Olga en Gijs liepen vrijwel de hele training voluit en hebben nauwelijks verval bij de tweede ronde. En een paar lopers liepen zelfs een negatieve split: Liesbeth, Jasper en Jet.
Bijgaande foto is uit 2003, de zevenheuvelenloop. Een “fysieke” foto die opeens opdook in een kast!
Er is een nieuwe challenge: https://loopje.nl/de-running-bingo/
25 kleine uitdagingen, en ik verwacht dat er lopers zijn die deze opdrachten voor het ontbijt al weten te tackelen. Er is een prikbord op de pagina en daar kun je je bingo-veroveringen delen.
Joke schreef dat ik na een zesuursloop naar de bootcamp was gekomen voor actief herstel zodat ik niet zo stijf zou zijn die avond en de volgende dag. Dat heeft mij zeker geholpen. Het was alleen een mentale drempel die ik over moest om van de bank af te komen, maar eenmaal bij de bootcamp ging mijn bloed weer stromen en dat heeft spierpijn voorkomen.
Dinsdag training: in tweetallen. Meteen een grote ronde richting ingang park aan de kant van het Haarlemmerplein en langs de vaart weer terug. Ik was mijn telefoon vergeten en dan zul je net zien dat er een loper belt en vraagt waar we zijn. Gelukkig vond hij ons. Een andere loper werd gevonden, ik ging precies haar kant op toen ze aan kwam fietsen. Uiteindelijk waren we met 12 lopers: 6 mannen en 6 vrouwen. Wat opviel in het park: het arme circus Zanzara was begonnen met alles op te breken en in te pakken, er waren veel tweetallen aan het hardlopen, een boze loper probeerde mij en Jasper omver te lopen (maar dan moet je wel van goeden huize komen) en er was een motorcrosser die zich zonder licht en zonder helm aan het uitleven was in het park. Dit keer geen motorpolitie in de achtervolging. Dat hebben we ook een keer meegemaakt en dat was sensationeel om te zien maar ook heel gevaarlijk. De maan begon laag aan de hemel als een grote oranje bol en een uur later stond hij hoog en fel te schijnen, net niet vol meer. Tijdens de training werd er dus in tweetallen gelopen afgewisseld met een grotere bijeenkomst. Goed te doen, daardoor waren we ook mobiel en konden we een groot deel van het park beslaan. Er is ongeveer 6 kilometer gelopen en Jolein, Gijs en Jesse hebben een extra 1600 meter rondom de begraafplaats gelopen. En na afloop weer fris en uitgewaaid naar huis. Het was weer perfect teamwork! En gisteravond kwamen er twee kerstmanloopsters langs met een kerstpakket, heel lief! En ik had ook al een kerstster gekregen van een andere loopster. Superbedankt!
Afgelopen zondag was de laatste bootcamp van het jaar en de eerste bootcamp in de verzwaarde lockdown met als uitganspunt dat er alleen in tweetallen getraind kan worden zonder suggestie van een grotere groep. Een uitdaging die niet helemaal waargemaakt kan worden maar we hebben een goede poging gedaan. Ik had materiaal meegebracht en stond met mijn “winkeltje” tegen de gevel van het bedrijfspand tegenover de open gym. Er kwamen 10 campers dus dat is makkelijk rekenen: 5 tweetallen. Ik gaf per tweetal wat materiaal mee met de opdracht erbij. Als je een TRX en een elastiek meekreeg dan gingen de sporters die zelf bevestigen en na afloop weer loshalen om mee terug te nemen. We worden samen steeds professioneler! Battlerope, triceps push ups op de TRX: geen probleem. Of nauwelijks een probleem, al doende leert men van elkaar. Geen stopwatch: dan hardop tellen voor elkaar.
Een paar “soundbites” tijdens de training:
-Jasper en Wilma vonden het wel leuk met de “bootybands”, ze namen er minstens de halve training de tijd voor. Want ze waren lekker in gesprek en dat ging goed samen. Kwam ook goed uit want Wilma had zojuist een 6 uursloop gelopen in het Vondelpark. Vrijwel helemaal alleen want het georganiseerde evenement ging niet door. Dan maar zelf, zo kennen wij Wilma. Waarom ze dan toch naar de bootcamp kwam: voor actief herstel zodat ze niet zo stijf zou zijn die avond en de volgende dag. Hopelijk heeft het geholpen!
-Een bootcampster checkte tussen de oefeningen door uitgebreid de berichten op haar telefoon en dat verbaasde me even want dat is niets voor haar. De reden: door de verzwaarde lockdown stond alles weer op losse schroeven in het onderwijs en er werd last minute uitgewisseld over hoe de week eruit ging zien op haar werk. Ingrijpend voor onderwijzers en leerlingen.
-Er was een bootcamper die niet kan touwtje springen maar die toch touwtje springend de hele weg, 500 meter lang, springend en joggend af wist te leggen. Respect en het zag er ook nog leuk uit 😊
-Een bootcampster die last had van kiespijn, toch gaat trainen voor de afleiding en die ook vond. Ook hier past groot respect voor deze beslissing!
– Ook even aandacht voor de bootcampers die niet kwamen. Studeren, bij elkaar eten, voetbal kijken, wandeltocht, naar familie. Of gewoon even niets. Never a dull moment.
– de training eindigde en één bootcamper werd door een andere bootcamper uitgenodigd om te komen eten. Superlief en gezellig.
Over twee weken op zondag 2 januari is weer de eerste bootcamp van het nieuwe jaar.
En toen ik terugfietste zag ik Liesbeth joggen over de Haarlemmerweg.
Bijgaande foto: zo kwamen Jasper en Wilma de bootybands terug brengen 🙂
Lieve lopers, per zondagochtend een harde lockdown. De bootcamp gaat morgenmiddag “gewoon” door, in tweetallen.
De hardlooptrainingen gaan ook door, ook in tweetallen.
We kunnen dit, we hebben eerder met dit bijltje gehakt 🪓
Ik probeer het zo leuk mogelijk te maken voor iedereen. Waar mogelijk wisselingen in de tweetallen, dat is afwisselend en gezellig. Ik probeer er hier en daar een leuke twist aan te geven.
Geen verslagen lopers op de automatische piloot. Niet bij ons!
We trainen weer in 4-tallen wegens de aangescherpte regels. En dat ging prima dinsdag! Op onze rommelige prima natuurlijk 😉
Sinterklaas is dit jaar weer gesignaleerd in het Westerpark! Hij heeft eerder met ons meegetraind en het zou heel goed kunnen dat hij vanavond weer aansluit. Weer of geen weer, want zo is Sinterklaas. En zo zijn wij ook!
Bijgaande foto: vorig jaar trainde Sinterklaas ook met ons mee
De update van de nieuwe corona regels en wat het voor ons betekent: er mag buiten in groepjes van 4 worden gesport. Bij de bootcamp morgenmiddag is dat geen probleem, ik maak toch al meerdere stations. En wat de hardloopgroep betreft is het ook geen probleem: ook dan maak ik weer groepjes van vier.
Het mooie van buiten sporten is, dat het ook na 17 uur mag. Maar dus in groepjes van vier en dat regel ik. Dus wij trainen door!
Vandaag begint de bootcamp weer! Om 16.00 uur op de Condensatorweg. Tot straks 🙂
Hier is het verslag van ons Schiermonnikoog avontuur:
Met de foto’s van de organisatie. Onze eigen foto’s komen daar nog bij.
En excuses voor het ontbreken van een kantlijn, de knop daarvoor moet nog even gevonden worden.
Voor de Schiergangers: mondkapje mee!
Er wordt niet om de QR gevraagd op de boot.
https://www.wpd.nl/nieuws/coronavirus
De Heuvel, dat is toch wel 16 km, een hele fokking damloop.
Hieronder het bewijsmateriaal.
Hoe zit het met de boottickets?
Het antwoord staat hier: https://devilstrail.nl/schiermonnikoog/
Boottickets kunnen bij het inschrijven worden besteld. Deze worden op de dinsdag voor het evenement via de e-mail opgestuurd. Print deze en neem hem mee naar de veerboot. Het betreft een retourticket. Het ticket is vrij te gebruiken t/m 15 november. Je kunt zelf bepalen op welke dag je met de veerboot naar het eiland gaat. Ook bij de terugreis ben je vrij om een tijdstip en dag te kiezen om het eiland weer te verlaten. Reserveren is niet nodig, de bootreis van het eiland af is altijd gratis. Check de boottijden hier: http://www.wpd.nl
Jasper
Het weekend Schiermonnikoog komt eraan! We vertrekken vrijdag 12 november om 12.00 uur, bij de Hogendorphal (adres Hogendorpstraat 921). We hebben twee busjes en twee chauffeurs: Eric en Jasper. De boot gaat om 15.30 uur.
De terugreis is zondag 14 november, we nemen dan de boot van 13.30 uur terug naar het vaste land.
En zaterdag lopen we dit keer allemaal de 15 km. en wie weet doe je ook mee met de zeeduik. Als zwemmer of als toeschouwer 🙂
Verdere informatie over de huisjes en wat we mee moeten nemen volgt!
Bijgaande foto is van ons schiermonnikoog avontuur twee jaar geleden.
Bij de trainingen vorige week is er ongeveer 5 km gelopen, en er zijn oefeningen gedaan.
Dinsdag was het met glutebands (die elastische banden die je om je bovenbenen doet): monsterwalk, zigzagwalk, squats. Extra kracht voor in de heupen, en met name zijkant heupen. Eén van de dingen die hardlopers nodig hebben! En donderdag werd er in groepjes met de battlerope gewerkt, 4x 20 seconden. Dat klinkt makkelijker dan het in het echt is!
Vanavond wordt er 6 kilometer gelopen (of minder, je kunt een ronde overslaan) en neem ik de speedladders mee.
Tot vanavond!
Om te trainen voor Devils trail wil ik dit weekend een duurloopje van 12 of 13 km doen. Voorkeur zondag 16.00. Wie heeft zin om mee te lopen?